NU, nu vine de la capătul tunelului! Vine de mai hăt, de mai departe, vine de-a lungul fibrei unei prietenii orbeşti, în sensul că, deşi nu ne-am văzut niciodată, Ea, Luminiţa, vine cu Apolodorul, gata să pună umărul, că are mâinile ocupate cu pinguinul, la aniversarea ta, Gară mică!...
Şi ce-ţi aduce tuşa Luminiţă, în dar?
Păi, exact ce te ţine pe tine pe şine:
ZECE!
'Ai, zi că nu-ţi place! Să iei ZECE, aşa, numa' că exişti!
Cu slova printre avioane, la Paris…
-
Buna și de nădejdea mea prietenă, Anamaria Ionescu, mi-a luat un preafain
interviu pentru NewsEdge, un site de știri din România, care își propune să
și ex...
Acum 3 săptămâni
+(3).jpg)
Mi-e dor, mi-e dor..
RăspundețiȘtergere:)))))))))
Multumesc.
luminita
Eu mulţumesc, Lumi!
Ștergere